دسته‌ها
اخبار مهم

آماده باش دولت وفاق ملی لیبی برای مقابله با حملات نیروهای «حفتر»

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع دولت وفاق ملی لیبی از نیروهای تحت امر خود خواست آماده هرگونه حمله احتمالی نیروهای «خلیفه حفتر» سرکرده تشکیلات موسوم به ارتش ملی لیبی باشند.

به گزارش شبکه فبرایر، «صلاح الدین النمروش»، وزیر دفاع دولت وفاق ملی لیبی شامگاه پنجشنبه از مقامات خواست همه اقدامات لازم برای مقابله با حملات حفتر به غرب لیبی اتخاذ کنند.

در این بیانیه آمده است: «اطلاعات به دست آمده حکایت از آن دارد احتمال دارد نیروهای حفتر به شهرهای "بن ولید"، "ترهونه" و "غریان" حمله کنند».

وزیر دفاع دولت وفاق ملی لیبی گفت که «ما باید همه تدابیر لازم را در این راستان اتخاذ کرده و در نهایت هشیاری و احتیاط باشیم».

دولت وفاق ملی لیبی که مورد حمایت سازمان ملل بوده و دولت شرق لیبی چند سال است که بر سر قدرت در این کشور لیبی جنگ دارند. این دو دولت بعد از یک سال درگیری شدید که منجر به پیشروی‌های دولت وفاق به پایتختی طرابلس شد، مرداد ماه گذشته آتش‌بس اعلام کردند.

دولت وفاق لیبی به ریاست فایز السراج مورد حمایت ترکیه، قطر، ایتالیا، اروپا، آمریکا و سازمان ملل است، و کشورهای مصر، عربستان سعودی، امارات و یونان، از دولت موازی مستقر در بنغازی حمایت سیاسی و نظامی می‌کنند.

انتهای پیام/خ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *