دسته‌ها
اخبار مهم

۸۰ مجوز برای راه‌اندازی مراکز مثبت زندگی در کرمانشاه صادر شد

«مرتضی کوهی» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به فرایند راه‌اندازی مراکز مثبت زندگی در استان، افزود: در حال حاضر پروانه فعالیت برای تمامی متقاضیان تاسیس این مراکز در استان توسط بهزیستی صادر شده است.

وی اظهار داشت: در سطح کشور فرایند واگذاری فعالیت مراکز مثبت زندگی به صورت متمرکز در حال پیگیری است و اقدامات لازم در استان نیز در امتداد فعالیت های کشوری بر اساس دستورالعمل‌ها و چارچوب های ابلاغی انجام می شود.

او در ادامه با اشاره به لزوم گسترش فرهنگ مشارکت مردم در خدمت‌رسانی به جامعه هدف بهزیستی، بر ایفای نقش مراکز خدمات اجتماعی مثبت زندگی در جمع‌آوری مشارکت‌های مردمی به صورت منطقه‌ای و محله‌ای و کمک مردم به مددجویان تأکید کرد.

رئیس اداره فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری بهزیستی استان کرمانشاه در ادامه توضیح داد که مراکز خدمات اجتماعی مثبت زندگی عنوان مراکز جدیدی است که بهزیستی جهت توسعه فعالیت‌های مددکاری و محله‌محور و دسترس‌پذیری سازمان برای مددجویان طراحی کرده که فراخوان ثبت‌نام متقاضیان تأسیس این مراکز از ۲۲ اردیبهشت امسال به مدت ۱۵ روز از طریق وب سایت www.centers.behzisti.ir اعلام شد.

کوهی گفت: مهمترین دستاورد تأسیس مراکز مثبت زندگی ایجاد عدالت در ارائه خدمات و همچنین آگاهی و شناخت اقشار مختلف جامعه نسبت به اهداف و برنامه های سازمان بهزیستی و از طرفی رضایتمندی جامعه هدف را در بردارد که مجموعه این اقدامات می تواند نتیجه اش تحقق اهداف سازمان بهزیستی باشد.

بیش از ۱۶۴ هزار مددجوی زیرپوشش بهزیستی استان کرمانشاه است که از این تعداد ۴۲ هزار نفر دارای معلولیت در زمینه جسمی حرکتی، روانی، شنوایی، بینایی و گفتاری هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *