دسته‌ها
اخبار مهم

استاندار اردبیل: اجرای فاز دوم باغ موزه دفاع مقدس آغاز می‌شود

به گزارش ایرنا، اکبر بهنامجو روز چهارشنبه در آیین افتتاح باغ موزه دفاع مقدس استان اردبیل اظهار کرد: جانمایی این محل بسیار مناسب بوده و در مساحتی بیش از ۸ هکتار و با ۲۰۰ میلیارد اعتبار در فار اول اجرایی شده است.

وی ادامه داد: مجموعه موزه دفاع مقدس باید برای نسل آینده تاثیر گذار باشد و هرکس وارد این مجموعه شد یک تحول و تاثیر در خود احساس کند.

او تکمیل موزه دفاع مقدس در اردبیل را یک امر بسیار ضروری برشمرد و گفت: بهره‌برداری رسمی از این گنحینه ارزشمند که آثار و اندیشه مردان خدایی در آن قرار می‌گیرد یک سند افتخار برای مسوولان است.
بهنامجو اردبیل را در برهه‌های مختلف تاثیر گذار دانست و گفت: مردم غیور این خطه سال ۱۳۲۰ در مرز ایران و آذربایجان از کشور دفاع کردند و در انقلاب نیز روستای نیارق شهیدانی تقدیم انقلاب کرد و بعد از آن نیز ۸سال دفاع مقدس رزمندگان استان خط شکنان جبهه خحق علیه باطل بودند.

وی با بیان اینکه ما هرچه داریم از شجاعت، ایثار و فداکاری های شهدا و جانبازان است افزود: جنگ ایران و عراق، جنگی نابرابر بود که از جانب استکبار جهانی بویژه آمریکا بر کشور ما تحمیل شد.

استاندار اردبیل تصریح کرد: انتقال فرهنگ جبهه و شهادت به نسل جدید و جوانان ضروری است و بعد از ۴۰ سال از انقلاب و آغاز دفاع مقدس جوانان امروز نیاز به معرفی رشادت‌ها و دوران جنگ و انقلاب را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *