دسته‌ها
اخبار مهم

مسکو: ارتباط خود را با آمریکا در سوریه حفظ می‌کنیم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سرگئی ویرشینین» معاون وزیر خارجه روسیه، امروز (جمعه) در گفت‌و‌گو با خبرگزاری دولتی این کشور «تاس» گفت که مسکو با وجود اختلافات زیاد با آمریکا در خصوص سوریه، ارتباطات خود را با واشنگتن از راه‌ کانال‌های دیپلماتیک و نظامی در سوریه حفظ خواهد کرد.

طبق گزارش شبکه «روسیا الیوم»، معاون وزیر خارجه روسیه در این خصوص گفت: «ارتباطات خود را حفظ می‌کنیم از جمله راه کانال دیپلماتیک و نظامی و از آن برای تبادل دیدگاه و مواضع خود با طرف آمریکایی و شنیدن مواضع آنها استفاده خواهیم کرد».

ویرشینین با «مفید»‌ خواندن این ارتباطات گفت که روسیه و آمریکا بر سر مسائل اصلی مرتبط با تمامیت ارضی سوریه و استقلال آن توافق دارند.

این دیپلمات روس در ادامه تأکید کرد: «در عین حال، گفتیم و خواهیم گفت که حضور آمریکا در سوریه غیرقانونی است. حضور آنها در ما ورای "الفرات" غیرقانونی است. اینکه آنها به سرقت ثروت‌های ملی تمام مردم سوریه که نفت باشد، کمک کنند به هیچ عنوان قابل قبول نیست. ادامه سیطره آنها بر اراضی "التنف" و اطراف آن که طول آن به ۵۵ کیلومتر می‌رسد، تماما غیرقانونی است».

طبق گزارش خبرگزاری رسمی سوریه «سانا» آمریکا بارها نفت این کشور را به عراق قاچاق کرده است. سانا بتازگی نیز گزارش داده بود که نیروهای آمریکایی یک محموله شامل ۳۰ تانکر نفتی بارگیری شده از میدان‌های نفتی شرق سوریه را به کشور عراق قاچاق کردند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *