دسته‌ها
دیدنی

پارک موزه دفاع مقدس در مرودشت احداث می‌شود

پارک موزه دفاع مقدس در مرودشت احداث می‌شود

ایسنا/فارس فرمانده ناحیه سپاه شهرستان مرودشت از برنامه‌ریزی برای احداث پارک موزه دفاع مقدس در ورودی شهر مرودشت خبر داد.

سرهنگ هاشم جمالی جمعه ۴ مهر در دیدار رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مرودشت، ضمن گرامیداشت چهل‌سالگی دفاع مقدس، گفت: با توجه به ظرفیت‌های بومی و استقبال نیک‌اندیشان و خیران و با هماهنگی‌ بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس، پارک موزع دفاع مقدس در ورودی شهر مرودشت احداث خواهد شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی مرودشت، جمالی گفت: روند طرح مطالعاتی و تشکیل کارگروه شهرستانی این پروژه در دست اقدام است و امیدواریم با اجرایی شدن این پروژه، شاهد زیباسازی ورودی این شهر با هم نشینی آثار و ارزش های ماندگار دفاع مقدس با آثار تاریخی نیز باشیم.

فرمانده سپاه ناحیه مرودشت با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تاکید بر ضرورت حفظ سرمایه‌های انسانی و ارزش‌های انقلاب و نظام اسلامی، یکی از برنامه‌های مورد نظر سپاه ناحیه مرودشت برای پاسداشت این ایام را شبیه‌سازی عملیات فتح‌المبین اعلام کرد.

جمالی گفت: شبیه سازی عملیات فتح المبین در هفته دفاع مقدس با همراهی و همکاری مجموعه‌های مختلف نظیر اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مرودشت با هدف تاثیرگذاری و آشنایی بیشتر نسل حاضر با رشادت ها و ایثارگری های شهدا جانبازان و ایثارگران این مرز و بوم، اجرایی شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان مرودشت نیز با اشاره به ظرفیت‌های معنوی این شهرستان و ضرورت ایجاد فضایی مرتبط با ارزش های فرهنگی، بیان کرد: شهرستان مرودشت با دارا بودن ظرفیت‌های فراوان فرهنگی و معنوی همواره از جایگاه ویژه ای با قابلیت های فراوان برخوردار بوده است.

بهمن مردانی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و ایثارگری‌ها و جانفشانی‌های رزمندان در آن دوران و با اشاره به اینکه شهرستان مرودشت نیز در آن دوران شهدا و ایثارگرانی را تقدیم این نظام کرده است، لزوم ایجاد فضاهایی متناسب برای معرفی سرمایه‌های معنوی ارزشمند را یادآور شد.

مردانی گفت: اقداماتی در راستای فضاسازی و بهبود محل مقبره شهدای گمنام و محوطه‌ی اطراف آن با هدف جذب گردشگر بیشتر از سوی میراث فرهنگی مرودشت انجام شده است.

رئیس میراث فرهنگی مرودشت همچنین گفت: شبیه سازی عملیات فتح المبین در زمینه جذب گردشگران با هدف تبیین موضوعات فرهنگی هشت سال دفاع مقدس، دستاوردهای مثبت و مطلوبی را خصوصا بین نسل جوان خواهد داشت.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *