دسته‌ها
خواندنی

مراکز و کارخانه‌های نوآوری در استان سمنان برنامه ریزی می‌شود

مراکز و کارخانه‌های نوآوری در استان سمنان برنامه ریزی می‌شود

سمنان- مدیرکل دفتر برنامه ریزی نوسازی استانداری سمنان با بیان اینکه مراکز و کارخانه‌های نوآوری در استان برنامه ریزی می‌شود، گفت: این امر بامحور استفاده ظرفیت دانشگاه ها انجام شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن سعدالدین بعد از ظهر چهارشنبه در خاتمه نشست شورای دانشگاه‌های دامغان به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ظرفیت دانشگاه، فقط آموزش نیست، بلکه بهره‌گیری از ظرفیت هیئت علمی دانشگاه نیز بسیار مهم است، بیان کرد: سمت و سوی دانشگاه به سمت روشنی پیش می‌رود و باید در مسیری قرار گیرد که ارتباط بین دانشگاه، پارک علم و فناوری و دستگاه‌های اجرایی و مراکز صنعتی تقویت شود.

وی با بیان اینکه بررسی طرح‌های اجرا شده نشان دهنده آن است که پژوهش‌های انجام شده تا به حال کاربردی نبوده و باید در این راستا رویکردمان تغییر کند، افزود: ایجاد مراکز و کارخانه‌های نوآوری باید مورد توجه قرار گیرد.

استفاده از ظرفیت شتاب دهنده‌ها

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی نوسازی و تحول اداری استانداری سمنان با بیان اینکه برخی از استارتاپ‌ها و شرکت‌های نوآور، رو به افول هستند که در این راستا ایجاد شتاب دهنده‌ها در سطح شهرستان‌ها، مانع از افول شرکت‌هایی از این دست خواهد شد، گفت: باید پژوهش‌ها در حوزه پسته دامغان، کاربردی شود.

سعدالدین با بیان اینکه طرح‌های دانشگاه باید به سمت درآمدزایی سوق پیدا کند و لازم است تا دانشگاه‌ها در درآمد ملی تولید ناخالص داخلی ایفای نقش کنند، تاکید کرد: گستره و حوزه پژوهش‌ها در استان سمنان، دسته بندی شده و در حول هشت محور توسعه استان پیگیری و دنبال می‌شود، لذا تلاش ما بر این است که این پژوهش‌ها با همکاری دانشگاه‌های استان انجام شود.

وی با بیان اینکه در سال جاری ۱۶۴ عنوان برای تحقیق و پژوهش جمع آوری و به کارگروه پژوهش و فناوری ارائه شده است، افزود: در طرح آمایش سرزمین، باید از ظرفیت علمی و اطلاعات پژوهشی دانشگاه‌ها بهره‌گیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *