دسته‌ها
خواندنی

هفته سوم کورس اسبدوانی آق‌قلا برگزار شد

هفته سوم کورس اسبدوانی آق‌قلا برگزار شد

آق قلا- هفته سوم رقابت‌های کورس اسبدوانی پائیزه کشور بدون حضور تماشاگر با حضور ۴۹ راسب در آق قلا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، هفته سوم رقابت‌های کورس اسبدوانی پائیزه کشور بدون حضور تماشاگر با حضور ۴۹ راسب در آق قلا برگزار شد.

مالکان ۵۷ راس اسب از نژادهای ترکمن دوخون و تروبرد برای هفته سوم این مسابقات ثبت نام کردند که اسب های بام دشت ناز، لیوزامن، بای بای سان، کاپیتان استیو، یادهیهات، شوتایم، سیرانوش و شاهان بندر از سوی عوامل فنی از دور مسابقات کنار گذاشتند.

در دور نخست اسب‌های ترکمن سه ساله در کلاس پنج به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که «یاسر جرجانی» با اسب یلکین امید، زودتر از خط پایان گذشت و «پیمان قلرعطا» با اسب لان جان و «عبدالحلیم قبادی» با اسب پوریا مختومقلی به ترتیب دوم و سوم شدند.

دپار مسابقات در دور دوم میزبان اسب‌های دوخون دو ساله در کلاس میدن در مسافت هزار متر بود که عبدالحلیم قبادی با اسب شرین بولت نفر نخست از خط پایان گذشت و نیما اونق با اسب سامیرا و بنیامین ملایی با اسب رادوگا به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های دوخون سه ساله در کلاس سه به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که «محمدامین ایری» با اسب نایکوئیست موفق به کسب مقام اول شد و «نیما اونق» با اسب رگنار و «بنیامین پورقاز» با اسب جان دی وان به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های دوخون سه ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر شکل گرفت که «فیض الله رجال» با اسب داز پرنس زودتر از خط پایان عبور کرد و «عبدالحلیم قبادی» با اسب ورنوس و «نورمحمد بهادر» با اسب پری بوس به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب‌های تروبرد سه ساله در کلاس پنج به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که «نورمحمد بهادر» با اسب ون نیم، نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و «قربان محمد اودک» با اسب برایت و «کمال صالح پور» با اسب بولد رد به عنوان نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم و پایانی اسب‌های دوخون سه ساله در کلاس ۶ به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که «آق اویلی بشگرد» با اسب بن یاراد موفق به کسب عنوان نخست شد و «نورمحمد بهادر» با اسب ویس ناز و «سراج الدین اندروا» با اسب کینگ بال به ترتیب دوم و سوم شدند.

در پایان ۶ دور این هفته بیش از ۸۵ میلیون تومان جایزه نقدی به نفرات برتر اهدا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *