دسته‌ها
اخبار مهم

ترامپ «ایمی بارت» را نامزد قاضی دیوان عالی آمریکا می‌کند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا قصد دارد «ایمی کانی بارت» را به عنوان نامزد جانشینی «راث بیدر گینسبرگ» در دیوان عالی آمریکا معرفی کند.

شبکه خبری «سی‌بی‌اس» با گزارش این خبر به نقل از منابع مطلعی که اشاره‌ای به نام آنها نکرده این تصمیم هنوز نهایی نیست و ترامپ ممکن است نظرش را تغییر دهد، اما بر اساس آنچه اکنون معلوم است ترامپ قصد دارد ظهر شنبه (به وقت محلی) در کاخ سفید ایمی کانی بارت را به عنوان نامزد پر کردن کرسی خالی قضاوت در دیوان عالی آمریکا معرفی کند

بارت در حال حاضر قاضی روز دوشنبه با دونالد ترامپ دیدار کرده است. در صورتی که این خبر تأیید شود، بارت سومین فردی است که ترامپ او را برای قضاوت در دیوان عالی معرفی کرده است.

حضور کوین بارت ۴۸ ساله در دیوان عالی برتری عددی محافظه‌کاران در این دادگاه را افزایش خواهد داد.

هفته گذشته رسانه‌های آمریکا از مرگ «راث بیدر گینسبرگ»، یکی از ۹ قاضی دیوان عالی آمریکا بر اثر ابتلا به سرطان خبر داده‌اند.

گینسبرگ در زمان مرگ ۸۷ سال سن داشت و مسن‌ترین قاضی دیوان عالی آمریکا بود. او ۲۷ سال در این سمت بود.

دیوان عالی آمریکا بالاترین مرجع حل اختلاف در آمریکاست و تصمیم‌گیری نهایی در موارد بروز اختلاف بین دولت و کنگره نیز بر عهده این نهاد است.

عضویت در هیئت قضات دیوان عالی آمریکا مادام‌العمر است و تغییر در ترکیب این هیئت می‌تواند سال‌ها بر وضعیت موازنه قوا در این کشور اثرگذار باشد.

دیوان عالی آمریکا هشت قاضی و یک رئیس دارد. هرچند که هریک از این 9 نفر، آرایی برابر دارند، اما در عمل پس از رئیس که از سوی رئیس‌جمهور منصوب می‌شود، قاضی ارشد، که بیشترین سابقه را در میان قضات دیوان عالی دارد، دارای بالاترین نفوذ است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *