دسته‌ها
خواندنی

مطالعات تفضیلی اجرایی حوزه آبخیز شرق دامغان پایان یافت

مطالعات تفضیلی اجرایی حوزه آبخیز شرق دامغان پایان یافت

دامغان- مدیرکل منابع طبیعی استان سمنان با اشاره به اتمام مطالعات تفضیلی اجرایی حوزه آبخیز شرق دامغان، گفت: این پروژه بااعتبار یک هزار و ۵۰۰ میلیون ریال اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر مرادی حقیقی صبح شنبه در دیدار با فرماندار دامغان به میزبانی فرمانداری این شهرستان بابیان اینکه مطالعات تفضیلی اجرایی حوزه آبخیز شرق دامغان پایان یافت، ابراز داشت: این پروژه در ۴۰ هزار هکتار و بااعتبار یک هزار و ۵۰۰ میلیون ریال اجرایی می‌شود.

وی ضمن بیان اینکه همچنین مطالعات تفضیلی اجرایی حوزه آبخیز کلاریز به دیباج در سطح ۱۵ هزار هکتار در دست اجرا قرار دارد، افزود: برای اجرای این طرح نیز مبلغ دو هزار میلیون ریال اعتبار پیش‌بینی‌شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان بابیان اینکه سطح حوزه‌های آبخیز دامغان به‌جز مناطق کویری ۷۴۴ هزار و ۷۶۵ هکتار است، ابراز داشت: از این میزان ۶۲۲ هزار و ۷۴۴ هکتار حوزه آبخیز فاقد سد و ۱۲۱ هزار و ۹۹۱ هکتار حوزه آبخیز سدها تشکیل می‌دهد.

مرادی حقیقی بابیان اینکه طرح‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری در دامغان نیز پیگیری می‌شود، در ادامه تصریح کرد: پنج حوزه سد در شهرستان، سد دامغان، حوزه شرق، حوزه غرب، حوزه کوه زر و حوزه رشم – معلمان را شامل می‌شود.

وی افزود: ۳۵ بند سنگ و ملات در حوزه‌های اگره، آستانه، کلاته و شور آب با حجم بیش از ۲۵ هزار متر مکعب از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی احداث و همچنین دو بند خاکی نعیم‌آباد و مهمان‌دوست از اعتبارات استانی با حجم بیش از ۲۷ هزار متر مکعب خاکریز اجراشده است که ظرفیت آبگیری بیش از ۵۰ هزار متر مکعب آب ناشی از سیلاب رادارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *