دسته‌ها
خواندنی

وضعیت قرمز کرونا در کرمان/ فرمانداران نظارت ها را تشدید کنند

وضعیت قرمز کرونا در کرمان/ فرمانداران نظارت ها را تشدید کنند

کرمان- معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان وضعیت کرونا در استان کرمان را قرمز ذکر کرد و گفت: فرمانداران باید بر روند بازرسی‌ها در شهرستان‌ها نظارت کامل داشته باشند و نواقص را بررسی و رفع کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدصادق بصیری عصر شنبه در جلسه استانی ستاد کرونا در خصوص وضعیت کرونا بیان داشت: وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان کرمان و همچنین کل کشور همچنان قرمز است اما جای امیدواری است که کرمان از نظر خیز ابتلای به بیماری کرونا و مرگ و میر نسبت به میانگین کشوری پایین‌تر است.

وی افزود: در استان کرمان شیب خیلی ملایمی از نظر میزان ابتلاء به کرونا وجود دارد ضمن اینکه میزان مرگ و میر در حالت تثبیت قرار گرفته است که نشان دهنده فعالیت بسیار زیاد کادر درمانی و نیز رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی مردم و بازرسی‌های خوب می‌باشد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: ستاد ملی کرونا کرمان و تعداد دیگری از استان‌های دیگر کشور خیز ابتلاء به کرونا را به صورت ملایم طی می‌کنند که امروز مورد تقدیر قرار گرفتند اما این وضعیت موقتی است و امکان دارد آمار تغییر کند بنابراین باید به صورت جدی پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود و نظارت‌ها بیشتر شود.

بصیری تصریح کرد: در حال حاضر در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی ۲۳ گروه نظارتی فعالیت دارند و بر اساس آمار در حال حاضر میزان استفاده از ماسک در بین مردم استان ۶۵ درصد است که تاکید می‌کنم باید بیشتر شود.

بصیری اظهار کرد: لازم است که مردم باید پروتکل‌های بهداشتی را خصوصاً در تجمعات رعایت کنند همچنین ادارات و دستگاه‌های اجرایی باید ماسک مورد نیاز کارکنان خود را در محیط اداری فراهم کنند.

وی یادآور شد: هر سال در ایام اربعین پیاده‌روی اربعین به صورت نمادین برگزار می‌شد اما امسال با توجه به تصمیم ستاد ملی کرونا این مراسم برگزار نخواهد شد و ستاد تنها برای تبلیغات و فضاسازی در سطح شهر به موکب‌های صوتی مجوز فعالیت داده است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان اظهار داشت: اخیراً اعلام شده که برای اعمال برخی محدودیت‌ها و تعطیلی‌ها به مدت یک هفته اختیاراتی به استان‌ها داده شود که ما این موضوع را به صورت پیشنهاد به وزارتخانه‌های کشور و بهداشت ارائه خواهیم کرد و در صورت مصوب شدن اعمال می‌شود و امیدواریم با چنین محدودیت‌هایی مواجه نشویم و شاهد تعطیلی مراکز و فشار اقتصادی مضاعف و مردم نشویم.

وی افزود: در صورتی که شاهد سیر صعودی منحنی ابتلاء در استان باشیم مجبور خواهیم بود تا در راستای سلامت مردم مجدداً محدودیت‌ها را اعمال کنیم لذا فرمانداران باید بر روند بازرسی‌ها در شهرستان‌ها نظارت کامل داشته باشند و نواقص را بررسی و رفع کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *