دسته‌ها
خواندنی

مرکز اسناد انقلاب و دفاع مقدس قم امانت‌دار تاریخ این سرزمین

مرکز اسناد انقلاب و دفاع مقدس قم امانت‌دار تاریخ این سرزمین

قم- مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم گفت: اسناد و مدارک سال‌های دفاع مقدس از مجموعه اداری استان در نمایشگاه ۴۰ سالگی دفاع مقدس در حال جمع آوری است.

دریافت
36 MB

علی لقمان پور در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه در باغ موزه دفاع مقدس یک مجموعه به نام مرکز اسناد انقلاب اسلامی و دفاع مقدس وجود دارد، گفت: اسناد و مدارک مربوط به سال‌های دفاع مقدس از مجموعه اداری استان در نمایشگاه ۴۰ سالگی دفاع مقدس در باغ موزه دفاع مقدس در حال جمع آوری برای نگهداری در این مرکز است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم با تاکید بر اینکه بسیاری از اسناد و مدارک ارزشمند دفاع مقدس و انقلابی اسلامی در دست خالقان آنها یعنی جانبازان، آزادگان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس است، گفت: عاجزانه تقاضا داریم این عزیزان به ما اعتماد کنند و اسناد و مدارکشان را به ما تحویل دهند و ما از آنها اسکن می‌گیریم و با دقت از آنها در مرکز اسناد باغ موزه دفاع مقدس نگهداری می‌کنیم.

وی در پایان با اشاره به اینکه درس‌ها و عبرت‌های این اسناد فقط متعلق به افراد یا گروه نیست، افزود: این مدارک و اسناد متعلق به تاریخ این سرزمین و ۸۰ میلیون ایرانی است و می‌تواند برای تمام مردم و حتی دیگر کشورها پیام مفهوم داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *