دسته‌ها
اخبار مهم

خرید 344 هزار تن گندم در استان مرکزی

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، غلامرضا ملکی صبح امروز در کارگروه آرد و نان استان مرکزی اظهار کرد: ششمین جلسه کارگروه گندم، آرد و نان استان امروز با موضوع بررسی سهمیه بندی آرد نانوایی‌ها، بررسی کیفیت آرد و نان، کیفیت گندم، خرید و فروش آرد داخل و خارج استان و پروانه کسب برگزار شد.

وی تصریح کرد: در این نشست مقرر شد کمیته ارزشیابی نانوایی‌ها به صورت اصولی به این موضوعات پرداخته و بحث سهمیه‌بندی بر اساس اصول انجام دهد تا تعادل نسبی در خصوص سهمیه آرد شهری ایجاد شود.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی با بیان اینکه در موضوع سهمیه بندی موضوع مهم تامین نان مردم است، ادامه داد: در بحث فروش آرد خارج به از استان قرار شد هماهنگی لازم با کارخانجات صورت گیرد و محدودیت‌هایی اعمال شود تا بتوان بهتر مسائل را کنترل و نظارت کرد.

ملکی گفت: بررسی وضعیت سند کیفیت گندم، آرد و نان استان که در سال 94 با 800 ساعت کار کارشناسی به تصویب رسیده است، قرار شد در نشست‌های آتی به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد.

وی ادامه داد: خوشبختانه به ترکیب دقیق گندم‌های خریداری شده به کیفیت مطلوبی از نظر آرد دست پیدا کرده‌ایم.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی در ادامه از خرید 344 هزار تن گندم تاکنون خبر داد و گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 13 درصد و نسبت به میانگین کشوری دو برابر رشد داشته است.

ملکی بیان کرد: 150 هزار تن گندم تولیدی در استان به مصرف می‌رسد و مابقی به 15 استان کشور ارسال می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *