دسته‌ها
اخبار مهم

تدوین ۱۱۶ پروتکل بهداشتی پس از همه گیری کرونا

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت بهداشت، احمد جنیدی در وبینار مدیران گروه های سلامت محیط و کار دانشگاه های علوم پزشکی کشور و مدیران گروه های این مرکز با اعلام این خبر افزود: از ابتدای همه گیری کووید ۱۹ در کشور تا ۵ مهر ۹۹ بیش از دو میلیون و ۶۲۷ هزار بازدید از مراکز مختلف از جمله مراکز تهیه و توزیع غذا، مراکز عمومی و کارگاهی توسط بازرسین بهداشت محیط و حرفه ای انجام شده است.
وی گفت: ۴۹ هزار و ۸۴۶ واحد در این مدت به دستگاه قضایی معرفی شده و ۱۷ هزار و ۶۷ واحد متخلف نیز پلمب شده اند.
جنیدی تشکیل کمیته کشوری بهداشت محیط در ستاد ملی مبارزه با کرونا را مورد اشاره قرار داد و گفت: در گام دوم مبارزه با کرونا ۱۱۶ پروتکل بهداشتی توسط مرکز سلامت محیط و کار معاونت بهداشت تدوین و ابلاغ شده است که از جمله این موارد نظارت بر دفن بهداشتی اجساد مشکوک و قطعی کرونایی بوده است.
رییس مرکز سلامت محیط و کار بیان کرد: از ۳۱ مرداد تا ۱۱ شهریور ۹۹ مصادف با ماه محرم الحرام ۱۴۴۱ قمری شاهد تشدید بازرسی ها به ویژه از هیئات مذهبی، مساجد و تکایا توسط بازرسین این مرکز و دانشگاه های علوم پزشکی کشور بودیم.
وی از ۱۲۱ هزار و ۱۵۹ بازدید از هیئات در ایام محرم خبر داد و اظهار داشت: میزان استفاده از ماسک توسط خادمین و مسئولین هیات ها ۸۴.۸۳ درصد، توسط عزاداران ۷۸.۹۰ درصد و رعایت فاصله گذاری در هیئات نیز ۷۶.۳۸ درصد بود.
رییس مرکز سلامت محیط و کار در خصوص اقدامات این مرکز در سال جدید تحصیلی ۱۳۹۹- ۱۴۰۰ نیز گفت: بازرسین بهداشتی از ۱۱۱ هزار و ۴۷۳ مدرسه موجود در مناطق شهری و روستایی کشور بالغ بر ۴۱۸۸۶ بازدید در بازه زمانی ۱۵ تا ۳۱ شهریور ۹۹ انجام داده اند. ۱۸۰۹ مورد اخطار بهداشتی نیز برای مدارس صادر شده است.
وی تعداد بازدیدها از زندان های کشور را نیز از ابتدای همه گیری کرونا در کشور ۲۲۶۹ مورد برشمرد و گفت: نظارت بر برگزاری آزمون های سراسری دانشگاهی و مراسم مذهبی مانند دعای عرفه نیز توسط بازرسین سلامت محییط و کار انجام شده است.
جنیدی افزود: همچنین لازم است درباره تفکیک، بی خطر سازی و دفع بهداشتی پسماندهای بیمارستانی به ویژه پسماندهای عفونی نظارت ویژه انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *